Nesër rikthehen reshjet e shiut në Kosovë, shoqërohen edhe me rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në Kosovë.

Lajme

06/06/2020 19:35

IHMK njofton se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan lajmi.net.

Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s. /Lajmi.net/