Nëse ti ma fal – Alban Mehmeti – Teksti i këngës (Video) – Lajmi.net
Nëse ti ma fal – Alban Mehmeti – Teksti i këngës (Video)
Autori: Lajmi.net Entertainment 17:43, 28 February 2016
Teksti i këngës 'Nëse ti ma fal' nga Alban Mehmeti.

-I-

Si çdo natë, prap edhe kjo natë

Pa ty pom zen në shtrat

Smuj me duru kta…

Sjom rahat, se ky muj i fundit

Mu ka dok i gat, pa ty shume i gat

Sa here që kam tentu

Met kthy unë jam munu

M’pate ditën e syve tu

Skom mujt met rezistu

Sa shumë kam gabu

Qe duhna mi vyjt kto ditë

Refreni

E nëse nëse ti ma fal, tjetër hall ma sko me pas

Jojo sko me pas, nëse nëse ti ma fal

Femër tjetër sko me dasht…

Se tjetër unë sko me dasht (5 herë)

-II-

Pa u nal, i menoj kujtimet që mi pate fal

Su desht unë met lon ty

Shumë krenar isha unë me veten

Tash jam zemërvrarë.

Spo muna met pa në sy.

 

Skom ditë unë çka kom dasht

Për atë tash sjena bashkë

Se unë vetes ja bana krejt

Sum pate asnjë faj që jam ë vetmi

Ngomi fjalt që me ty pi ndaj.

Refreni

E nëse nëse ti ma fal, tjetër hall ma sko me pas

Jojo sko me pas, nëse nëse ti ma fal

Femër tjetër sko me dasht…

Se tjetër unë sko me dasht (5 herë)

 

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO