Nëse kombinohet me kanellë, mjalti shëron këto sëmundje

Mjalti është i njohur si një produkt që ka një rëndësi të vëcantë në trajtimin e llojeve të ndryshme të sëmundjeve.

Lifestyle

25/08/2015 09:15

I kombinuar me kanellë mund të bëhet armë vdekjeprurëse kundër viruseve, kolesterolit të lartë dhe shumë sëmundjeve të tjera.
Disa nga sëmundjet që mund të gjejnë shërim nga kjo përzierje janë;
Artritin
Në një filxhan të madh çaji, përzieni me ujë të ngrohtë 2 lugë mjaltë dhe një lugë çaji pluhur kanelle. Pijeni dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Konsumi i rregullt mund të luftojë artritin kronik.
Dhimbjet e stomakut
Mjalti i kombinuar me kanellë kuron dhimbjen në stomak. Nëse e konsumoni këtë përzierje rregullisht ulcera në stomak do të zhduket.
Sëmundjet e zemrës
Përgatisni bukë të thekur me mjaltë dhe pluhur kanelle, hajeni rregullisht për mëngjes. Kjo do të zvogëlojë kolesterolin e lartë dhe rrezikun për sëmundjet e zemrës. /GazetaTelegraf