Nëntë të vdekur në një klub nate

Së paku nëntë persona kanë humbur jetën nga zjarri që ka shpërthyer në një klub nate në Oakland të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njoftuan sot autoritetet amerikane.

Bota

03/12/2016 17:31

Ende nuk është bërë e ditur se kush është shkaktari i zjarrit, ndërsa ekipet e shpëtimit dhe hetuesit janë duke hetuar edhe për viktima tjera të mundshme, transmeton kp.

Ende nuk është kontrolluar i tërë objekti që ishte kapluar nga zjarri.