Nëntë orë më vonë, shuhet zjarri në Notre Dame – Lajmi.net
Nëntë orë më vonë, shuhet zjarri në Notre Dame
Autori: Lajmi.net BotaLajme 10:12, 16 April 2019
Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas nëntë orësh, tha brigada e zjarrit e qytetit.

Zjarri shpërtheu të hënën mbrëma dhe u zgjerua për disa orë përpara se 400 zjarrfikës, duke punuar me aftësi dhe saktësi për të shmangur dëmtimin e mëtejshëm të pikëpamjes mesjetare, ia dolën ta sillnin nën kontroll, raporton “CNN”, transmeton lajmi.net.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka premtuar rindërtimin e katedreales. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO