Në shitje, fanella e Di Marias

Edhe pse mungon ende zyrtarizimi, fanella e Angel Di Marias ka dalë në shitje për tifozët e Manchester Unitedit. Mesfushori argjentinas pritet ta mbajë numrin 7 në fanellë.

Sport

26/08/2014 16:55

Nuk është ende zyrtare, por tifozët e Manchester United mund ta blejnë qysh tash fanellën e Angel Di Marias.

Argjentinasi pritet të transferohet tek Djajtë e Kuq për 75 milionë euro, plus 5 të tjera nga bonueset.

Tashmë ish futbollisti i Real Madridit do ta vesh fanellën me numër 7, një numër historik dhe prestigjioz, duke e pasur parasysh se atë e kanë mbajtur në shpinë yjet si Cristiano Ronaldo, Erick Cantona, David Beckham dhe i paharrueshmi George Best.