Në Kosovë mungojnë tifozët, në Austri ultrasit përkrahin 7-vjeçarët

Kjo nuk ka ndodhur ndonjëherë në historinë e futbollit! Tifozët e klubit nga Vjena, Austria Vienna befasuan talentët e tyre 7-vjeçar. Austria Vienna ishte duke luajtur ndeshjen miqësore kundër rivalit të tyre RB Salzburg dhe një atmosferë fantastike u krija nga ultrasit e klubit vendas, shkruan Lajmi.net Pamje të tilla shohim rrallë, pra gjesti i…

Sport

30/03/2023 11:30

Kjo nuk ka ndodhur ndonjëherë në historinë e futbollit! Tifozët e klubit nga Vjena, Austria Vienna befasuan talentët e tyre 7-vjeçar.

Austria Vienna ishte duke luajtur ndeshjen miqësore kundër rivalit të tyre RB Salzburg dhe një atmosferë fantastike u krija nga ultrasit e klubit vendas, shkruan Lajmi.net

Pamje të tilla shohim rrallë, pra gjesti i tifozëve u duartrokit edhe nga pjesëtarët e ekipit kundërshtar.