Në fundjavë starton edicioni i ri në Ligën Unike

15:35 | 22 Tetor 2021

Liga Unike është gati për edicionin e ri.

Fundjava shënon një moment historik në basketbollin shqiptar, pasi jetësohet ëndrra për zhvillimin e Ligës ndërmjet klubeve më të mira nga Kosova dhe Shqipëria, transmeton lajmi.net.

Katër klube nga Kosova dhe Shqipëria do të përballen në Ligën Unike, që fillon këtë fundjavë.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet në kryeqytetin shqiptar ndërmjet Tiranës dhe Rahovecit.

Tri sfidat tjera do të zhvillohen të dielën ku përballen Prizreni 16-Kamza, Teuta-Peja dhe Vllaznia-Golden Eagle Ylli.

Skuadra e Yllit fitoi Superkupën Mbarëkombëtare, që u organizua për herë të parë, ndërsa është kampion i Ligës Unike, që u zhvillua edicionin e kaluar.

Edicioni i ri pritet të jetë shumë interesant dhe rivalizues, me tetë skuadrat që synojnë të fitojnë titullin e kampionit, por edhe të shfaqin ndeshja të bukura për adhuruesit e basketbollit.

Xhiroja e parë:
E shtunë: 17:00 Tirana-Rahoveci
E diel: 17:00 Prizreni 16-Kamza, 17:00 Teuta-Peja, 19:00 Vllaznia-Golden Eagle Ylli /Lajmi.net/