Ndryshon orari i ndeshjeve të Superligës së Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e radhës kampionale. Pas pushimit dyjavor për shkak të kombëtareve, elita e futbollit kosovar rikthehet me ndeshjet e xhiros së 27-të, shkruan lajmi.net. Ballkani dhe Gjilani do ta zhvillojnë ndeshjen kryesore të shtunën në stadiumin e qytetit në Suharekë. Tri përballje të kësaj jave do…

Sport

30/03/2023 15:37

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e radhës kampionale.

Pas pushimit dyjavor për shkak të kombëtareve, elita e futbollit kosovar rikthehet me ndeshjet e xhiros së 27-të, shkruan lajmi.net.

Ballkani dhe Gjilani do ta zhvillojnë ndeshjen kryesore të shtunën në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Tri përballje të kësaj jave do të zhvillohen ditën e shtunë, ndërsa dy tjera të dielën, me një orar të ri, për dallim nga ndeshjet e kaluara.

Takimet e Superligës së Kosovës nga kjo javë do të luhen me fillim nga ora 15:00, ndërsa më parë janë luajtur dy orë më herët.

Çiftet dhe orari i plotë:

E SHTUNË:

Ballkani 15:00 Gjilani

Llapi 15:00 Malisheva

Prishtina 15:00 Trepça ‘89

E DIEL:

Drita 15:00 Drenica

Dukagjini 15:00 Ferizaj

/Lajmi.net/