Ndryshe nga disa shtete, Serbia nuk do t’i dëbojë diplomatët rusë

Serbia nuk do t`i dëbojë diplomatë rusë, ne duam marrëdhënie të mira me Rusinë.

Lajme

02/04/2018 11:40

Kështu ka deklaruar shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq.

Ai tha se është e vërtetë që gjatë ngjarjeve të javës së kaluarën Kosovën, Britania e Madhe në Britaninë e Madhe na kërkoi që të përcaktohemi ndaj Rusisë si dhe të dëbojmë diplomatët rusë, transmeton Klan Kosova.

 Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shumë vende evropiane kanë dëbuar qindra diplomatë rusë për shkak të helmimit të një ish-spiuni rus në Britani.