Të Infektuar: 9274

Të Shëruar: 5190

Të Vdekur: 296

Ndizet ‘lufta’, Inter dhe Juventus kërkojnë talentin italian

9:13 | 14 Gusht 2019

Inter dhe Juventus kanë vendosur të hyjnë fuqishëm në garë për yllin e Fiorentinës, Federico Chiesa, për verën e ardhshme.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton se dy gjigantët italianë janë vënë pas talentit Federico Chiesa, përcjell lajmi.net.

Të dy skuadrat janë të interesuar për mesfushorin ofensivë, por pronari i ri i Fiorentinës, Rocco Commisso, nuk është i gatshëm të shesë menjëherë lojtarin më të mirë të klubit të tij.

Në vend të kësaj, gara për Chiesa do të vazhdojë verën e ardhshme, me skuadrën e Fiorentinës që kërkon 70 milionë euro për 21 vjeçarin.

Chiesa është pjesë e Fiorentinës që nga viti 2016, dhe në 100 paraqitje ka shënuar 15 gola./Lajmi.net/