Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

Ndeshja vazhdon në kohën shtesë, mbyllet me barazim Inter dhe Fiorentina

16:53 | 13 Janar 2021

Është mbyllur me barazim pa fitues ndeshja 1/8 e finalës në mes Fiorentines dhe Interit, e vlefshme për Kupën e Italisë.

Arturo Vidal konkretizoi penaltinë e fituar nga Alexis Sanchez në minutën e 40’.

Pas kësaj, Crisitan Kouame barazoi shifrat 1-1 duke dërguar kështu ndeshjen në kohën shtesë, transmeton lajmi.net.

Tani do të luhet koha shtesë, ku do të jenë dy pjesë me nga 15 minuta dhe në qoftë se nuk ka fitues, ndeshja do të vendoset përmes penaltive.

Fituesi i kësaj ndeshje do të përballet me AC Milan në çerekfinale./Lajmi.net/