Ndërron jetë ylli i “Breaking Bad”, Mike Batayeh

Ylli i “Breaking Bad”, Mike Batayeh ka vdekur në moshën 52-vjeçare pasi pësoi një atak në zemër derisa ishte në gjumë. Aktori i njohur thuhet se ndërroi jetë papritur më 1 qershor, tha familja e tij për TMZ. Ai vdiq teksa ishte në shtëpinë e tij në Michingan, motrën e tij Diane tha se ylli…

ShowBiz

09/06/2023 23:30

Ylli i “Breaking Bad”, Mike Batayeh ka vdekur në moshën 52-vjeçare pasi pësoi një atak në zemër derisa ishte në gjumë.

Aktori i njohur thuhet se ndërroi jetë papritur më 1 qershor, tha familja e tij për TMZ.

Ai vdiq teksa ishte në shtëpinë e tij në Michingan, motrën e tij Diane tha se ylli nuk kishte një histori me probleme me zemrën.

Një deklaratë familjare për vdekjen e tij thoshte: “Ai do t’i mungojë shumë ata që e donin dhe aftësia e tij e madhe për të sjellë të qeshura dhe gëzim për kaq shumë njerëz”.

Batayeh ka lënë pas pesë motrat e tij dhe shumë mbesa dhe nipër. Batayeh ishte një vendas i Detroitit dhe banonte në Los Angeles.

Ai ishte shfaqur në shumë shfaqje të shquara, duke përfshirë “Everybody Loves Raymond”, “The Shield” dhe “Sleeper Cell”.

Puna e tij filmike përfshinte role në “American Dreams”, “Gas”, “American East”, “Don’t Mess With The Zohan” dhe “Detroit Unleaded”.

Ai ishte gjithashtu një komedian i suksesshëm përfshirë X-Men: Days of Future Past të vitit 2014 dhe u shfaq në “CSI: Miami” dhe “Boy Meets World”.

Siç transmeton Telegrafi, aktori ishte pjesë e valës së parë të komikeve perëndimore që performuan për audiencën vendase në Lindjen e Mesme në vende të tilla si Dubai, ku filmoi një komedi speciale për “Showtime”.

Roli i tij i fundit në ekran renditet si filmi televiziv i vitit 2018, “Prank of America” në të cilin ai luajti rolin e ‘Nacho’.

Postimi i tij i fundit në Instagram ishte më 24 maj dhe shfaqte aktorin duke bërë ‘stand-up’ komedi.