Ndërron jetë ish-luftëtari i UÇK-së Avni Hyseni

Ka ndërruar jetë në QKUK, ish luftëtari i UÇK-së, Avni Hyseni.

Lajme

31/12/2018 23:29

Ai ka qenë i shtrirë në gjendje të rëndë tash e disa ditë, duke u përballur me një sëmundje të rëndë.

Lajmin për kalimin e tij në amshim e ka bërë të ditur vëllai i tij, Adnani.

Atij ditë më parë Ambasada e Gjermanisë ia ka refuezuar vizën për të udhëtuar drejt shtetit gjerman për të kërkuar shërim.

Ky është postimi i tij:

LAVDI luftetar, ushtaret e vertet nuk vdesin kurr.

VLLA ti vetem ike ne amshim e kur Allahu vendos me e afru evladin e vet na veq AMIN ja bojm.

Ma bon hallall qe smujta met nejt gati qysh ti e meritove.

LAVDI ushtarit te UÇK-se dhe UÇPMB.