Ndahet nga jeta aktori i njohur i ‘Game of Thrones’ (Foto)

Ndahet nga jeta në moshën 93 vjecare, aktori britanik Peter Vaughan.

ShowBiz

07/12/2016 08:40

Vaughan mbahet mend jo vetëm për rolin e tij në serialin “Game of Thrones”, si mjeshtri Aemon Targaryen, por për karrierën e tij të gjatë si aktor për 75 vjet, i angazhuar po ashtu edhe në teatër dhe kinema.

Peter Vaughan ka interpretuar mjeshtrin e verbër Aemon Targaryen, i cili ka bërë për vete zemrat e miliona fansave, në të gjithë botën, në pesë sezonet e serialit kult “Game of Thrones”.Ndahet nga jeta aktori Peter Vaughan, mjeshtri i verbër i “Game of Thrones”