NBA: Sonte ndahen çmimet individuale, Harden, George e Giannis garojnë për MVP

15:15 | 24 Qershor 2019

Sonte do të ndahen çmimet individuale për ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

NBA kanë zbuluar finalistët për gjashtë çmimet individuale, të cilat nderojnë lojtarët më të mirë nga sezoni 2018/19, transmeton lajmi.net.

Sonte në orën 9 të mbrëmjes (sipas kohës në Amerikë), do të ndahen këto çmime: MVP, ‘Rookie of the Year (Lojtari më i mirë që luan sezonin e parë), Lojtari i gjashtë më i mirë, Lojtari defensiv i vitit, trajneri i viti dhe lojtari më i përmirësuar.

Gara që tërheq vëmendjen më të madhe është ajo për MVP, ku tre finalistët janë James Harden, Paul George dhe Giannis Antetokounmpo.

Për trajnerin e vitit garojnë Mike Bundenholzer, Michael Malone dhe Doc Rivers, kurse për ‘Rookie of the Year’ garojnë Luka Doncic, Trae Young e Deandre Ayton. /Lajmi.net/