Nasri mbetet jashtë Botërorit

Samir Nasri është lënë jashtë ekipit të Përfaqësueses së Francës për Botërorin ‘Brazil 2014’. Selektori Didier Deschamps ndërkohë i ka ftuar yjet si Franck Ribery, Karim Benzema e Patrice Evra.

Sport

14/05/2014 01:23

Mesfushori i Manchester Cityt, Samir Nasri është lënë jashtë ekipit fillestar të Francës për Botërorin 2014.

Ish futbollisti i Olympique Marseille dhe Arsenalit e priste një gjë të tillë, pasi ditë më parë thoshte se do ta ndjek Botërorin nga televizori.

Ndërkohë, befasisht është përfshirë qendërmbrojtësi Raphael Varane, i cili nuk kishte minutazh të mjaftueshëm në Real Madrid këtë sezon, plus qendërmbrojtësii i ri Lucas Digne, para Gael Clichy.

Franck Ribery, Karim Benzema, Patrice Evra, Paul Pogba e Yohan Cabaye, të gjithë janë pjesë e listës.

Skuadra e plotë

Portierë: Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marseille), Mickeal Landreau (Bastia)

Mbrojtës: Raphael Varane (Real Madrid ), Mamadou Sakho (Liverpool ), Mathieu Debuchy (Newcastle), Laurent Koscielny (Arsenal ), Lucas Digne (Paris), Eliaquim Mangala (Porto), Bacary Sagna (Arsenal), Patrice Evra (Manchester United)

Mesfushorë: Yohan Cabaye (PSG), Paul Pogba (Juventus), Blaise Matuidi (PSG), Moussa Sissoko (Neëcastle), Clement Grenier (Lyon), Rio Mavuba (Lille), Mathieu Valbuena (Marseille).

Sulmues: Karim Benzema (Real Madrid), Franck Ribery (Bayern Munich), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Olivier Giroud (Arsenal), Loic Remy (Neëcastle)

Lista rezervë: Remy Cabella (Montpellier), Maxime Gonalons (Lyon), Alexandre Lacazette (Lyon), Loic Perrin (Saint-Etienne), Stephane Ruffier (Saint-Etienne), Morgan Schneiderlin (Southampton), Benoit Tremoulinas (Saint-Etienne).