Napoli kthen nga pensionimi numrin e Maradonas për këtë lojtar

22:03 | 25 Qershor 2019

Napoli mund ta kthejë numrin ikonik 10 të Diego Armando Maradonas nga pensionimi në mënyrë që të tërheqë James Rodriguezin për një transferim.

Tifozët e konsiderojnë Maradonën si një legjendë dhe argjentinasi i udhëhoqi ata në titullin e Serisë A në vitet 1986-87 dhe 1989-90.

Numri i tij ishte në pension, por skuadra italiane tani po shqyrton mundësinë e kthimit të saj, sipas AS, përcjell lajmi.net.

Nuk ka dyshim që tifozët e vërtetë të Napolit do të zemërohen nga fakti se numri 10 mund të përdoret si një hap i madh në një marrëveshje me një lojtar.

Maradona është akoma i idollizuar dhe është pjesë e disa flamujve në një ndeshje në stadiumin ‘San Paolo’.

Por klubi është i dëshpëruar për të sjellë Jamesin, edhe pse ata duan kolumbianin në huazim dhe Reali dëshiron një marrëveshje të përhershme. /Lajmi.net/