Nainggolan zbulon arsyen pse nuk largohet nga Roma

Radja Nainggolan nuk mendon të largohet nga Roma.

Sport

01/05/2018 12:48

Radja Nainggolan largon zërat e merkatos dhe qetëson tifozët e Romës lidhur me të ardhmen e tij.

29-vjeçari e bëri edhe një herë të qartë se dëshira e tij është të qëndrojë te verdhekuqtë dhe se është shumë i përqendruar për të dhënë maksimumin për ekipin e tij.

Belgu sqaroi se vitin e shkuar kishte pasur kontakte me Chelsean, por gjithçka ishte mbyllur aty, pasi zgjedhja e tij e parë mbetej Roma.

Ai pohoi se futbolli anglez i pëlqen shumë, por është shumë pranë të 30-tave dhe rifillimi nga zero nuk bën për të.

“Nuk e kam moshën për të filluar me diçka të re”, u shpreh Nainggolan. /Lajmi.net/