Muriqi për të ardhmen e tij: Shkurt e shqip s`po ma nin

Vedat Muriqi ka folur në lidhje me të ardhmen.

Sport

04/06/2022 17:23

Muriqi do të rikthehet te Lazio pas një sezoni në huazim te Mallorca.

E në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së Kosovës ndaj Greqisë, sulmuesi u pyet lidhur me të ardhmen e tij.

Ai u shpreh se nuk e di se çfarë do të ndodhë dhe se momentalisht nuk e mendon atë pjesë.

“Shkurt e shqip, s’po ma nin. Tash jam totalisht i fokusuar në ndeshjet e Kombëtares. Pastaj do të kam një pushim prej një muaji. Për momentin nuk jam duke menduar për të ardhmen time. Faktikisht kam kontratë me një ekip, kështu që do të vazhdojë në përgatitjet sezonale me atë ekip që e kam dhe pastaj ndodhi çka ndodhi, duhet me marrë vendime. Nuk e di për momentin”, ishin fjalët e Muriqit, përcjell lajmi.net.

Muriqi ka kontratë me Lazion deri në qershor të këtij viti./Lajmi.net/