Mungon 3 muaj

Jerome Boateng pritet të mungojë për tre muaj për shkak të lëndimit.

Sport

24/01/2016 14:45

Bayern Munich do të jetë pa mbrojtësin Jerome Boateng në tre muajt e ardhshëm, raporton Bild.

Klubi gjerman e kishte konfirmuar se lojtari do të mungonte për një kohë të gjatë, mirëpo nuk e kishte specifikuar kohën.

Boateng e pësoi një lëndim në ndeshjen ndaj Hamburgut, të cilën bavarezët e fituan 2:1.

Lojtari duhet t’u nënshtrohet kontrolleve më të detajuara por është e sigurt që ai do të humbasë minimalisht dy sfidat e UEFA Champions League kundër Juventusit në 23 shkurt dhe 16 Mars si dhe takimet ndaj Hoffenheim e Bayer Leverkusen.