“Mu shkatërrua jeta”, flet ish-ministri që u kap duke puthur asistenten

Deputeti i West Suffolk dhe ish-sekretari i Shëndetësisë në Britani, Matt Hancock, në një intervistë për mediat është shprehur se zhgënjeu njerëzit pasi theu rregullat.

Bota

02/12/2021 19:37

Hancock u përfshi në një skandal në qershor, të këtij viti pasi u kap nga kamerat e sigurisë duke u puthur me asistenten e tij, Gina Coladangelo.

43-vjeçari u largua nga posti i tij një ditë pas publikimit të fotove.

Ai tha se ai moment i ka shkatërruar jetën.

“Unë kërkoj sërish falje për dështimin tim. Kam zhgënjyer shumë njerëz dhe më vjen keq për njerëzit që kam lënduar“, tha ai.

Hancock një ditë pasi pamjet publikuan dha dorëheqjen ndërkohë që votuesit në zonën elektorale të Hancock besuan se vendimi i tij për t’u dorëhequr ishte i saktë.