MSH publikon raportin, ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon si më poshtë.

Lajme

29/04/2022 14:58

Në 24 orët e fundit janë dhënë 157 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.825.998 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.983 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 101.471 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 619 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.473.

Në total numri i rasteve aktive është 441. /Lajmi.net/