Mposhtet Juventusi (Video)

Juventusi është mposhtur në udhëtim te Genoa, falë golit të shënuar në minutën e fundit nga lojtari vendas, Antonini.

Sport

29/10/2014 22:46

Pjesa e parë kaloi nën dominimin e Juventusit i cili kërkoi me çdo kusht të shënonte golin e epërsisë, mirëpo një gjë e tillë nuk u arrit.

Pjesa e dytë ishte emocionuese dhe vendimtare e këtij takimi, pasi erdhi dhe golin i vetëm.

Në minutën e 94, kur të gjithë menduan se ndeshja do të përfundonte, del në skenë Antonini i cili shënon për të ndezur atmosferën në stadiumin vendas dhe për ti dhënë tre pikë skuadrës së tij.

Juventusi tashmë ka mbetur në kuotën e 22 pikëve, duke ndarë vendin e parë në Serie A së bashku me skuadrën e Romës.

Video