Mourinho zbulon se përse nuk e bëri asnjë zëvendësim ndaj Juventusit

10:41 | 24 Tetor 2018

Jose Mourinho ka shpjeguar pse nuk ka përdorur zëvendësimet në humbjen 1-0 kundër Juventusit .

Jose Mourinho ka thënë se ai nuk i kishte Sanchezin dhe Lingardin, andaj vendosi që të mos bëjë zëvendësime.

Pavarësisht nga urgjenca për t’u kthyer në lojë, portugezi iu kundërvu zhurmës për të bërë një ndryshim në ndjekjen e një barazimi.

Eric Bailly, Andreas Pereira, Fred, Ander Herrera, Matteo Darmian dhe Tahith Chong ishin lojtarët e vetëm jashtë fushe në dispozicion të Mourinhos, përcjell “lajmi.net”.

Chong u konsiderua shumë i papërvojë për të ndikuar në lojë, me portugezin që nuk donte të përdorte një lojtar tjetër ose të ndryshonte sistemin e tij.

“Epo, ju duhet të mbani mend se Alexis Sanchez ishte në tribuna, Jesse Lingard ishte në tribuna,” tha Mourinho, shkruan “lajmi.net”.

“Fellaini mund ose nuk mund të ketë qenë në tribuna – ai mund të ketë qenë në shtëpi nuk e kam parë atë dhe opsionet e vetme me të vërtetë sulmuese që kisha në stol ishte një djalë i ri 18-vjeçar (Chong) i të cilit kurrë nuk ka luajtur në skuadra e parë përpara”, ka thënë më tej portugezi. /Lajmi.net/