Mourinho nuk e përmend Unitedin si rival për titull

Trajneri i Chelseas ka treguar pesë rivalët kryesor të tij për titullin e Premier Ligës, duke lënë jashtë kësaj liste, skuadrën e Van Gaalit, Manchester Unitedin.

Sport

10/11/2014 14:03

Liverpooli, Manchester City, Arsenali, Tottenhami dh Southampton janë rivalët kryesor të Chelseas për titullin e Premier Ligës, gjithnjë sipas trajnerit Jose Mourinho.

“Liverpooli, Manchester City, Arsenali, Tottenhami dhe Southampton janë rivalët tonë për titullin e Premier Ligës”.

“Sidoqoftë, në jemi në një situatë shumë të mirë, sidomos pasi kemi luajtur në stadiume shumë të vështira, si në Anfield dhe në ato të Manchesterit”.

“Ne jemi në vendin e parë, mirëpo deri në fund të sezonit është ende një rrugë shumë e gjatë”, tha trajneri portugez.