Mourinho, më i miri

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho është shpallur trajneri më i mirë i shekullit nga Federata e Futbollit të Portugalisë.

Sport

15/01/2015 13:12

Jose Mourinho është shpallur trajneri më i mirë i shekullit nga Federata e Futbollit të Portugalisë.

Menaxheri i Chelseas doli fitues në garë me Artur Jorde, Manuel Jose, dhe Jose Maria Pedroto. Fituesi u përzgjodh nga votat e tifozëve, nëpërmjet faqes zyrtare të Federatës.

Kjo është një tjetër mirënjohje e rëndësishme për Mourinhon, një prej trajnerëve më të mirë në botë i cili deri më tani gjatë karrierës së tij ka shijuar suksese të jashtëzakonshme nën drejtimin e Portos, Chelseas, Interit dhe Real Madridit.