Mourinho ishte afër të bëhej trajner i Barcelonës para Guardiolas – Lajmi.net
Mourinho ishte afër të bëhej trajner i Barcelonës para Guardiolas
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 16:12, 9 November 2018
Jose Mourinho ka qenë afër të bëhet trajner i Barcelonës, 10 vite më parë, para se skuadra katalunase të nënshkruante me Pep Guardiolan.

“The special one” u takua me hierarkinë e skuadrës në vitin 2008, kur ata ishin afër shkëputjes me Frank Rijkaard.

Ishte intervenimi i Joahan Cruyff ai që ndryshoi planet dhe favorizoi promovimin e Pep Guardiolas, i cili asokohe ishte trajner i Barcelona B.

Joan Laporta, i cili ishte president i Barcelonës  nga viti 2003-2010 ka thënë se situata ishte problematike pasi në bord kishte njerëz që e donin Mourinhon në krye të skuadrës, shkruan “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Kujtojmë se me Guardiolan në krye, Barcelona pati momentet më të mira në histori të skuadrës. Ata fituan gjashtë trofe të mundshëm, brenda një sezoni të vetëm, në atë rrugëtim gjatë të cilit u thyen edhe shumë rekorde të tjera.

Rivaliteti i Guardiolas me Mourinhon është përcejllur në të gjitha ndeshjet që kanë pasur ndërmjet njëri tjetrit.

Është interesant të mendohet se çfarë do të ishte po të emërohej portugezi në krye të “Blaugranave”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO