Motta në Madrid, afër Atleticos

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Thiago Motta ka mbërritur në Madrid për të filluar negociatat për transferim në Atletico.

Sport

18/06/2015 12:46

Thiago Motta në Atletico Madrid, më afër se kurrë.

Mesfushori i Paris Saint-Germain ka mbërritur sot në Madrid për negociata me klubin nga Vicente Calderon, ka njoftuar e përditshmja sportive “AS”.

Motta, ish futbollist i Barcelonës, pritet të largohet nga kampioni i Ligue 1 gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Dhe, ai është pranë transferimit në Atletico Madrid, edhe pse së fundmi është kërkuar edhe nga Valencia.