Moti sot, vranët dhe me intervale me diell

Parashikimi i motit për sot.

Lajme

10/06/2020 07:51

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s. /Lajmi.net/