Moti sot në vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell. Sipas institutit, në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta. “Parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s”, është bërë e ditur në njoftim.

Lajme

26/03/2023 07:05

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell.

Sipas institutit, në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta.

“Parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s”, është bërë e ditur në njoftim.