Moti sot në Kosovë, nata e ftohtë ndërsa dita e nxehtë

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas MeteoKosova, era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, kryesisht në regjionin e Gjakovës dhe Malishevës, me shpejtësi prej 15-55 km/h! Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale…

Lajme

22/02/2024 08:16

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas MeteoKosova, era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, kryesisht në regjionin e Gjakovës dhe Malishevës, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 15°C.