​Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, vranësirat parashihen të sjellin riga shiu. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi…

Lajme

25/06/2024 08:08

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas institutit, vranësirat parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftim.