Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Moti gjatë vikendit

8:32 | 11 Gusht 2018

Gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në viset malore temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin  ndërmjet 24-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. /Lajmi.net/