Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Mot me diell

7:41 | 9 Prill 2020

Parashikimi i motit për ditën e sotme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Sipas komunikatës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes. /Lajmi.net/