Mot i vranët sot në Kosovë, temperaturat deri në 16 gradë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius. Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius. Edhe sot pritet të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe jugperëndimi. /Lajmi.net/  

Lajme

09/12/2022 08:08

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius.

Edhe sot pritet të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe jugperëndimi. /Lajmi.net/