Mos e prekni Ibrahimovicin

Sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimovic tregoi edhe njëherë se nuk i pëlqen që të shtyhet nga një futbollist kundërshtar. Ai i dha një shikim të mprehtë austriakut, Rubon Okotie.

Sport

09/09/2014 09:57

Askush nuk ka thënë se është e lehtë ta mbuloni Zlatan Ibrahimovicin, por gjëja e fundit që duhet ta bëni është ta shtyni atë.

Gjëja e fundit. Ibrahimovic ishte duke pritur një goditje nga këndi, me gjasë drejt tij, gjatë duelit të Suedisë me Austrinë në kualifikime për Euro 2016 të hënën mbrëma.

Dhe në vend të mbulimit zonal, Rubin Okotie vendosi të shtyhet me Ibran, por kjo i shkoi keq.

Ibrahimovic filloi ta shikonte quditshëm duke ia bërë me dije që mos ta prekë me dorë.