Të Infektuar: 56.412

Të Shëruar: 49.713

Të Vdekur: 1.420

Mos dil ‘hollë’ se ftohesh, temperaturat nën minus gradë

16:35 | 26 Nentor 2020

Gjatë dy ditëve në Kosovë do të mbajë mot i ftohët.

Sipas IHMK, në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, kjo si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës, transmeton lajmi.net.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja. /Lajmi.net/