Mori nënshtetësinë shqiptare, momenti kur Dua Lipa betohet

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është bërë sot shtetasja më e re shqiptare. Dua në Tiranë, mori nënshtetësinë shqiptare nga presidenti shqiptar, Bajram Begaj, shkruan lajmi.net. Më pas, te kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, Dua bëri betimin si shtetase shqiptare. “Unë Dua Dukagjin Lipa betohem me besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe për respektim…

ShowBiz

27/11/2022 15:07

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është bërë sot shtetasja më e re shqiptare.

Dua në Tiranë, mori nënshtetësinë shqiptare nga presidenti shqiptar, Bajram Begaj, shkruan lajmi.net.

Më pas, te kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, Dua bëri betimin si shtetase shqiptare.

“Unë Dua Dukagjin Lipa betohem me besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe për respektim ndaj Kushtetutës dhe ligjeve të Republikës së Shqipërisë”. Këtë tekst e lexoi Veliaj, para se fjalët e tij t’i konfirmonte këngëtarja.

“Betohem!”, tha Dua Lipa./Lajmi.net/

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)