Moreno refuzon Realin

Mbrojtësi i Liverpoolit, Alberto Moreno ka përjashtuar mundësinë e transferimit në Real Madridit.

Sport

04/12/2015 09:24

Alberto Moreno ka përjashtuar mundësinë e transferimit në Real Madridit.

Mbrojtësi i krahut i Liverpoolit është përmendur si objektiv i “Los Blancos” për afatin kalimtar të janarit.

Por, Moreno ka insistuar se është i lumtur në Anfield, dhe nuk mendon të rikthehet në La Ligë.

“Jam i lumtur në Liverpool. Nuk i kushtoj rëndësi spekulimeve”, deklaroi ai për “Cadena Cope”, përcjell “Lajmi.net”.

Real Madrid kërkon përforcime për pjesën e dytë të sezonit.