Morata: Ja pse Chelsea ka dështuar këtë sezon – Lajmi.net
Morata: Ja pse Chelsea ka dështuar këtë sezon
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 17:49, 12 April 2018
“Blutë” investuan 80 milionë euro për të marrë zëvendësuesin e Diego Costa, që shkoi te Atletico Madrid.

Alvaro Morata ka treguar arsyen përse ka pasur probleme në sezonin e tij të parë me Chelsea.

“Blutë” investuan 80 milionë euro për të marrë zëvendësuesin e Diego Costa, që shkoi te Atletico Madrid.

Morata e nisi mirë karrierën, por duke nisur nga Krishtlindjet ka pasur probleme të mëdha dhe kjo mund të ndikojë te grumbullimi në Rusi 2018.

“Gjithçka po shkonte mirë, derisa pata probleme me shpinën. Luajta me shumë dhimbje për disa ndeshje dhe do të kishte qenë më mirë të ndalesha”.

“Por doja të luaja për shokët e ekipit, për klubin, për tifozët edhe pse rezultatet në fushën e lojës duke ishte të mira. Tani nuk më dhemb më shpina, por për tre muaj nuk luajta në 100% të mundësive.”

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO