Morata, gol rekord: 27 pasime (VIDEO)

Goli i Alvaro Moratas në fitoren e Juventusit ndaj Real Madridit me rezultat 2:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve u realizua pas rekord 27 pasimeve.

Sport

06/05/2015 09:01

Nga Giorgio Chiellini deri te Carlos Tevez në 27 pasime.

Ky është aksioni i konkretizuar me gol nga Alvaro Morata në fitoren e Juventusit ndaj Real Madridit me rezultat 2:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Nëntë futbollistë të gjigantit torinez kanë marrë pjesë në aksion: 27 pasime dhe një gol, rekord i këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

YouTube player