Montella ka një kërkesë për lojtarët e tij pas barazimit me Interin

Trajneri i Milanit, Vicenzo Montella, ndjen keqardhje se si përfundoi derbin me Interin, ku pranuan gol në fund të ndeshjes.

Sport

20/11/2016 23:24

Por, pavarësisht kësaj ai ka përgëzuar lojtarët për paraqitjen, ndërsa zbulon se të njëjtën gjë e ka bërë edhe presidenti Silvio Berlusconi.

“Presidenti ishte pak i zhgënjyer për barazimin në fund, por ai përgëzoi djemtë”, deklaroi Montella, përcjell lajmi.net.

“Edhe unë u ndjeva keq për ta, por ata sonte mund të shkojnë dhe të flenë të qetë pas paraqitjes që patën”.

“Pjesën e dytë e filluam mirë,  ishim superior, Interi në dy raste gjeti rrjetën. Ndoshta as ata nuk merituan të humbnin, por nëse do të ndodhte ajo, do të ishte fitore e merituar për Milanin”, përfundoi ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.