Momenti kur trajneri i Kroacisë nuk gjeti forcën ta shikonte penalltinë e Rakiticit – Lajmi.net
Momenti kur trajneri i Kroacisë nuk gjeti forcën ta shikonte penalltinë e Rakiticit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:41, 7 July 2018
Kombëtarja e Kroacisë është në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Për të arritur atje, kroatët është dashur të mposhtin rusët pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt dhe vazhdimet, përfunduan baras 2:2.

Penalltitë i fituan kroatët, me rezultat 4:3.

Ishte Ivan Rakitic që kishte përgjegjësinë për të ekzekutuar penalltinë vendimtare, me të cilën i solli kualifikimin Kroacisë.

Derisa Rakitic po i kontrollonte emocionet duke i bërë ballë emocioneve, atë s’mundi ta bënte trajneri Zlatko Daliq, që shkoi të ulej në stol, për të shpërthyer në lot dhe festë pas golit të yllit të Barcelonës.

Kjo është Kupa e Botës, këta janë kroatët./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO