Të Infektuar: 17.263

Të Shëruar: 14.836

Të Vdekur: 657

Momenti kur Presidenti Thaçi ndihmon përkthyesin gjatë fjalimit me Grenell

21:10 | 21 Shtator 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Thaçi mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e tij në përfundimin e Marrëveshjes së Uashingtonit.

Lexo Edhe:
Pacolli prezanton projektin që thotë se propozoi për ta ndërtuar në Hajvali pa pare të shtetit
Thaci mbante fjalimin në gjuhën shqipe ndërkohë që një përkthyes i thoshte ato në gjuhën angleze. Por një moment qesharak ndodhi në momentin kur përkthyesi po fliste në gjuhën angleze dhe kishte probleme.

Ishte Thaçi ai që i doli në ndihmë atij.

Për më shumë shikoni videon më poshtë:

Presidenti Thaci