Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame – Lajmi.net
Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:21, 15 April 2019
Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri.

Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë.

Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes dhe ka kërkuar nga të gjithë që të shmangin këtë zonë, përcjell lajmi.net.

Shkaqet e këtij zjarri ende nuk janë bërë të ditura dhe nuk raportohet për persona të lënduar.

Notre Dame është e ndërtuar në shekullin e 13-të. Ajo është një nga atraksionet më të njohura të Parisit dhe rreth 13 milionë vizitorë në vit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO