Momenti i arrestimit të atentatorit që plagosi kryeministrin sllovak, Robert Fico

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, para pak minutash është qëlluar me armë zjarri disa herë dhe është plagosur. Ai është dërguar në spital dhe ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore, transmeton Lajmi.net. Mediat në Sllovaki kanë publikuar pamjet nga momenti kur arrestohet sulmuesi i dyshuar nga Handlova. VIDEO e publikuar nga mediumi sllovak HNonline.sk

Bota

15/05/2024 15:42

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, para pak minutash është qëlluar me armë zjarri disa herë dhe është plagosur. Ai është dërguar në spital dhe ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore, transmeton Lajmi.net.

Mediat në Sllovaki kanë publikuar pamjet nga momenti kur arrestohet sulmuesi i dyshuar nga Handlova.

VIDEO e publikuar nga mediumi sllovak HNonline.sk