Rasti Berishaj, Molliqaj: Të shkarkohet, zyrtarët qeveritarë që e mbronin të hetohen nga prokuroria

Dardan Molliqaj, kryetar i Partisë Socialdemokrate, ka reaguar ndaj rastit të Martin Berishajt, për të cilin kryetari i PSD-së ka thënë se është skandali më i madh që kemi parë deri tani. Molliqaj përmes një postimi në Facebook, ka shtuar se pushteti vazhdon ta mbroj Berishajn sepse ky i fundit është i lidhur ngushtë me…

Lajme

17/08/2022 17:50

Dardan Molliqaj, kryetar i Partisë Socialdemokrate, ka reaguar ndaj rastit të Martin Berishajt, për të cilin kryetari i PSD-së ka thënë se është skandali më i madh që kemi parë deri tani.

Molliqaj përmes një postimi në Facebook, ka shtuar se pushteti vazhdon ta mbroj Berishajn sepse ky i fundit është i lidhur ngushtë me kryeministrin Albin Kurti, shkruan lajmi.net.

Po ashtu i pari i PSD-së ka deklaruar se Berishaj duhet të shkarkohet menjëherë dhe se të gjithë zyrtarët qeveritarë që e mbronin duhet të hetohen nga Prokuroria.

“Rasti i Martin Berishajt është skandali më i madh që kemi parë deri tani. Martin Berishaj është i lidhur ngushtë me Kurtin. Prandaj pushteti, edhe atëherë edhe sot vazhdon ta mbroj anipse sot u konfirmua kallëzimi penal kundër tij. Martin Berishaj duhet të shkarkohet menjëherë dhe, bashkë me të, të gjithë zyrtarët qeveritarë që e mbronin duhet të hetohen nga Prokuoria”, ka thënë Molliqaj. /Lajmi.net/