Molliqaj: Ambasada Amerikane ka sjellje të padrejtë ndaj Kosovës

Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj tha se arsye pse kreu i këtij subjekti, Visar Ymeri nuk përdori simbolet shtetërore në Kongresin e partive Socialiste në Francë është se ato janë simbolet të imponuara.

Lajme

12/06/2015 19:21

“Këto simbole nuk na përfaqësojnë ne, dhe nuk i mbajmë, janë të imponuara. Ambasada Amerikane ka sjellje të padrejtë ndajë Kosovës. Ne nuk krijojmë marrëdhënie të tilla me Ambasadën Amerikane, të njëjta sikur Thaçi e Mustafa”, tha në emisionin Info Magazina të Klan Kosova.