Mohamed Salah gjithmonë udhëton me Kuran!

Qëllimi kryesor i Muhamed Salah për këtë sezon të Premier Ligës, është që të shënoj sa më shumë gola.

Sport

06/04/2018 19:25

Salah përveç që njihet si golashënues i mirë, ai kujtohet si një person që adhuron Zotin dhe nuk lëviz askund pa librin e shenjtë të Zotit, Kuranin, shkruan Kosova Post.

Mohamed Salah ka shënuar 29 gola në Premier League në këtë sezon dhe golat e tij bënë që Liverpooli të mbijetojë në këtë ligë. Në ditët e kaluara në Egjipt, ishin zgjedhjet presidenciale ku rreth 1 milion banorë e pritën me nderime të larta , futbollistin kombëtar Mohamed Salah.

Ndryshe, Salah ka jetuar gjithmonë me Kuran dhe mbajtja e Kuranit pas vetës kudo i është bërë zakon që nga ditët që ka luajtur në Romë.